Plzeň v deseti, dvougólový Heinz; ani to Sigmě k bodům nestačilo

Sigma Olomouc prohrála v utkání 6. kola na Andrově stadionu s Viktorií Plzeň 2:3. Nejprve se z trestných kopů trefili plzeňský Bakoš a domácí Heinz, Bakoš pak dostal hosty opět do vedení a před koncem jistil výhru Plzně Kolář, v závěru snížil na konečných 2:3 Heinz.

Zápas začal gólovým představením exekutorů trestných kopů. Nejprve ve 4. minutě dostal Plzeň do vedení Bakoš, který poslal z hranice šestnáctky po Navrátilově faulu míč přes zeď o pravou tyč olomouckého debutanta Zlámala do sítě. V 7. minutě se na druhé straně k exekuci standardní situace postavil Heinz a poslal Marku Čechovi navštívenku jako před sedmi lety na ME 2004 v Portugalsku Oliveru Kahnovi.

To však ještě nebylo v první desetiminutovce gólově vše. Plzeňský Pilař přebral pár metrů za půlicí čarou míč, prošel rychlými kličkami přes klubko hráčů a kolmicí vysunul Bakoše. Ten udělal Zlámalovi kličku a dostal hosty opět do vedení. Výborný fotbal pokračoval, v osobních soubojích si hráči nic nedarovali a na to také doplatil střelec Bakoš, který se nejprve nechal vyhecovat v souboji loktů s Heinzem a poté skluzem fauloval Škerleho a dostal žlutou kartu. Před přestávkou pak Bakoš loktem dohrál opět Škerleho a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Po přestávce se hosté zatáhli do hlubokého bloku a domácí se do šancí těžko dostávali, zvláště když nejlepšího hráče Heinze stoper Plzně Čišovský nenechal ani nadechnout. V závěru ze sporné situace po Škerleho chybné rozehrávce, Pilařově centru a střele Ďuriše stál na brankové čáře Kolář a pohodlně pojistil náskok Viktorie Plzeň.

V úplném závěru ještě snížil svou druhou trefou v zápase Heinz, ale víc už toho Sigma nestihla a prohrála zápas 2:3.