Pulpit po prohře poděkoval za výsledek 1:1

Hodně rozladěný byl po nedělním utkání 8. kola Gambrinus ligy mezi Jabloncem a Viktorií Žižkov hostující kouč Martin Pulpit. Jeho svěřenci předvedli na hřišti favorita nesmírně sympatický výkon, nakonec však odjeli ze severu Čech po porážce 1:3 s prázdnou.

Pražané se v Chance aréně zaměřili na důslednou defenzivu, z ní vyráželi k nebezpečným kontrům a právě po jednom z nich vstřelili první gól, když Böhm ve 33. minutě se štěstím o tyč rozvlnil síť. Jeden z klíčových momentů duelu však přišel hned o dvě minuty později. Lafata upadl na hranici pokutového území po souboji s Bodečkem. Rozhodčí Jech posoudil zákrok žižkovského stopera jako nedovolený, výsledkem tak byla červená karta pro Bodečka a penalta, z níž Lafata srovnal na 1:1.

Viktoriáni však i v deseti pokračovali v sympatickém výkonu a dlouho sahali po cenné remíze. Rozhodnutí padlo až v závěrečné čtvrthodině. Nejprve hostující obránci trestuhodně zapomněli na Kovaříka, jenž šikovným obloučkem poslal svůj celek do vedení, a tříbodový zisk pak definitivně pojistil v 83. minutě kanonýr Lafata. Po střetu s Vaclíkem se ocitl na zemi, sudí znovu nařídil pokutový kop a odchovanec Olešníku zpečetil výsledek.

Žižkov se tedy opět nedočkal premiérových venkovních bodů v novém ročníku nejvyšší soutěže. Velmi smutný tak byl po utkání kormidelník Viktorie Pulpit. "Řeknu to trochu ve vzteku, trochu v sarkasmu a ironii, děkuji svým hráčům za nerozhodný výsledek 1:1. Za taktický výkon s enormním nasazením si ho právem zasloužili. Po taktické stránce jsme sehráli střetnutí na vysoké úrovni, kondičně jsme stačili i v deseti lidech, bohužel fotbalový pánbůh nám bod nenadělil," smutnil Pulpit, jenž nechtěl vyzdvihovat výkon jednotlivců.

"Předvedli jsme tu kolektivní výkon. Každý hráč se vydal z fyzických sil. Musíme je nyní dostat psychicky nahoru a připravit se na další zápas s Bohemians 1905," doplnil.