Bohemka vyválčila s Libercem bod

Mužstvo Bohemians 1905 remizovalo v nedělním střetnutí 8. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti v pražské Synot Tip Areně se Slovanem Liberec 1:1. Branku domácích dal v 18. minutě hlavou Tomáš Borek, ve 32. minutě vyrovnal Michael Rabušic.

Kompletní ligová tabulka

Tým Liberce nastoupil v Edenu bez dvou opor, Lukáš Vácha nemohl hrát kvůli karetnímu trestu, na střídačce zůstal nečekaně zkušený Jan Nezmar. Určitě nelitovali, že nehráli, protože první poločas byl plný tvrdých soubojů a podrážděnou atmosféru musel krotit rozhodčí Drahoslav Drábek šesti žlutými kartami. Na nevybíravé zákroky vedli rozhodně domácí hráči a nervózní atmosféra se přenesla i do hlediště.

Hra byla vyrovnaná, ale velký fotbal se ve vyhroceném prostředí rozhodně nehrál. Oba celky měly po jedné vyložené brankové příležitost a obě byly proměněny. V 18. minutě se hlavou prosadil po rohu Šumského Tomáš Borek hlavou. Ve 32. minutě využil zaváhání obrany domácích při trestnému kopu Štajnera Michael Rabušic. Míč k němu propadl a odchovanec Jihlavy, který v létě přišel ze Zbrojovky Brno, skóroval zblízka na 1:1. Dal na podzim už svůj čtvrtý gól.

Po hodině hry už bylo žlutých karet osm a hrálo se stále dost ostře. V 68. minutě byl zápas na chvíli přerušen, protože z kotle příznivců Bohemians 1905 dopadl na záda libereckého gólmana Davida Bičíka kelímek s pivem. Kvalita hry se však zvedla, oba celky hrály ofenzivně, na počet kvalitních střeleckých možností však vedli domácí. Rozhodně jim prospělo, že se více věnovali hře a na faulech trochu ubrali.

Ve 49. minutě minul Nešporův střílený centr Škoda, Bičík vyrazil Nešporovu jedovatou ránu, těsně vedle pálil z dobré pozice Škoda, jenž neuspěl ani při skluzu po dalším centru Nešpora. Na druhé straně byl naopak v šanci Bosančič a střídající Rilke trefil břevno. Obrovskou šanci měl tým Bohemians 1905 v 80. minutě, ale Škoda ji opět spálil. Ze sedmi metrů pálil do tyče. Liberečtí se ubránili závěrečnému náporu domácích a získali venku další bod, jak je u nich na hřištích venku na podzim zvykem.