Rodgerse mrzí odchod Carrolla, Wenger je spokojený

Rodgerse mrzí odchod Carrolla, Wenger je spokojený

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Hodně rozdílné nálady panovaly v táborech Liverpoolu a Arsenalu poté, co se tyto dva celky potkaly ve vzájemném souboji. Zatímco Reds zažívají nejhorší vstup do sezóny za posledních 50 let, Gunners konečně začali dávat branky.

Trenér domácích Brendan Rodgers byl po prohře 0:2 hodně smutný, na tiskové konferenci hovořil zejména o tom, že se jeho týmu nepovedlo zvládnout závěr přestupového období. Rodgers má totiž k dispozici jen dva hrotové útočníky, což je hodně slabá vizitka. Na otázku, zda by pustil Andyho Carrolla na hostování, kdyby věděl, že nikdo jiný nepřijde, odpověděl jasně: „Nepustil.“

„Všichni v týmu dobře věděli, že náš kádr potřebuje posílit. V pátek jsem měl na tréninku k dispozici jen 19 hráčů, to je hrozně málo. Během léta odešlo devět hráčů, zatímco přišli tři. Z finančního hlediska je to skvělé, ale v příštím přestupovém okně se musíme zaměřit i na fotbalovou stránku,“ postěžoval si Rodgers.

„Nejsem tu však od toho, abych plakal a stěžoval si. Cokoliv, co se tady v Liverpoolu stane, beru jako fakt a nechci ho měnit. Jsem hrdý na to, že zde můžu trénovat. Mám tu k dispozici skupinu skvělých hráčů, kteří jsou připraveni dýchat a bojovat za klub. Ani po dnešku jim nemůžu vůbec nic vyčíst,“ pokračoval mladý kouč, který dále odmítl myšlenku, že špatné výsledky jsou dány změnou herního stylu, na nějž si jeho svěřenci nemohou zvyknout.

„O tom to vůbec není. Hráči nemají problém s herním stylem ani rozestavením, tyto domněnky jsou irelevantní. Jediné, na čem musíme skutečně zapracovat, je pohyb a práce s míčem. V tomto směru nás čeká ještě dlouhá cesta. Co se týče přístupu, hráči jsou od prvního dne skvělí,“ zakončil Rodgers.

Arséne Wenger na druhé straně pěl na svůj tým ódy. „Zlepšujeme se zápas od zápasu, dnes už jsme podali velmi solidní výkon a konečně taky dali nějaké góly. Tato výhra nám dodá sebevědomí, máme za sebou dva těžké venkovní zápasy a s konečnými výsledky jsem nadmíru spokojený,“ chválil své svěřence francouzský kouč, kterému se líbí i to, že Gunners ještě ani jednou neinkasovali.

„Je skvělé, když se můžete spolehnout na obranu, ale ta čistá konta a dobré výkony jsou zásluhou celého týmu. Abou Diaby je čím dál lepší, ale musíme na něj dát pozor, jelikož nechceme po těch dlouhých zraněních cokoliv riskovat. Reprezentační pauza mu přijde vhod. Skvěle hraje také Santi Cazorla, jasně dokazuje, že nepotřebuje žádný čas na adaptaci. A Lukas Podolski? Jakmile dostane šanci, stává se z něj zabiják,“ pochválil své hráče Wenger.