Nezmar hlásí první velký úlovek, dotáhl příchod Kováče

Nezmar hlásí první velký úlovek, dotáhl příchod Kováče

Gambrinus liga zažívá další "návrat ztraceného syna". Po osmi letech se do ní vrací defenzivní univerzál Radoslav Kováč, jenž bude mít v životopise po Olomouc, Spartě, Spartaku Moskva, West Hamu United a Basileji také Slovan Librec.

Nový sportovní ředitel úřadujícího šampiona Jan Nezmar si připsal první velký úlovek ve funkci: "Mohu potvrdit, že jsem dokončil jednání s Radkem Kováčem i s Basilejí. Vše dopadlo dobře pro Slovan a já jsem rád, že mohu oficiálně potvrdit, že Radoslav Kováč oblékne dres Slovanu," prozradil někdejší útočník či obránce na adresu třiatřicetiletého stopera, jenž může hrát také na pozici defenzivního středopolaře.

"Radek je přesně ten typ hráče, kterého Slovan potřeboval. Jsem přesvědčený, že nám pomůže jak na hřišti tak i v kabině. Věřím, že jeho kvality výrazně prospějí naší defenzivě. Důležité také bylo, že Kováč projevil velkou touhu za Liberec hrát. To jsme vnímali velmi pozitivně a přispělo to ke vzájemné dohodě," pokračoval Nezmar na klubovém webu severočeského celku.

Ze změny dresu je nadšen i samotný fotbalista, který toho v poslední době ve Švýcarsku příliš neodehrál: "Už jsem moc chtěl znovu hrát. Jednání s Honzou Nezmarem i trenérem Šilhavým na mě udělalo velice pozitivní dojem. Příchod jsem navíc konzultoval i s Jirkou Štajnerem a všechny informace mě jen utvrdily v tom, že se vydávám správným směrem a věřím, že mám před sebou ještě několik úspěšných sezon," uvedl Kováč pro agenturu ČTK.

V posledních patnácti sezónách si zkušený Kováč připal 347 prvoligových startů ve čtyřech různých evropských soutěžích. Za český národní tým nastoupil ke třiceti mezinárodním duelům, naposledy se tak stalo před třemi lety.