Neymar protrhl střelecký půst a uklidnil fanoušky

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Přesvědčivou výhrou 3:0 nad Japonskem vstoupili do Poháru FIFA reprezentanti Brazílie. Hráče ze země vycházejícího slunce načal již ve třetí minutě hvězdný Neymar, jenž se před několika dny upsal španělské Barceloně. Jeho výstavní rána vymetla levou šibenici a 67 tisíc diváků v Brasílii mohlo začít slavit. Díky své trefě Neymar navíc ukončil sérii devíti zápasů bez gólu

Pohár FIFA: Brazilci si na úvod poradili s Japonskem

Jedenadvacetiletý forvard si svého gólu velmi cenil a hlavně byl rád, že protrhl střeleckou smůlu. I tak ale pro něho střílení branek není to nejdůležitější. „Vždycky jsem říkal, že na první místě je úspěch týmu,“ řekl po utkání šťastný střelec

Když střídal v závěru druhého poločasu po nepříjemném kontaktu s jedním z Japonců, dočkal se od publika bouřlivých ovací. „Není se čeho bát, jsem v pořádku,“ uklidnil realizační tým i fanoušky po zápase Neymar.

„Pro příští utkání i pro všechny další zápasy budu maximálně připraven,“ dodal útočník, jenž si může postup s celou Brazílií do semifinále zajistit již ve středečním utkání proti Mexiku.