Vítkovický Květon: Ulevilo se nám, důležitost úspěšného vstupu byla cítit celou přípravu

ROZHOVOR

Skoro celý podzim promarodil a zápasového zatížení se dočkal až v zimní přípravě. Přesto se fotbalisté MFK Vítkovice na svého brankáře mohli opět spolehnout. A i díky dobrým zákrokům Pepy Květoně zůstaly všechny tři body v Ostravě a znamenaly posun na osmou příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Vítkovický Květon: Ulevilo se nám, důležitost úspěšného vstupu byla cítit celou přípravu

Pepo, na podzim jsi začal jako jednička, ale už ve druhém kole tě vyřadilo zranění...
Samozřejmě mě to mrzelo, navíc šlo o vážné zranění. Útočník Sokolova mi přišlápl kotník na stojné noze, cítil jsem, jak mi tam cosi křuplo, ale nevěděl jsem, co to přesně bylo. Podíval jsem se na nohu, kosti držely, tak jsem si mohl oddechnout. Jak se však později ukázalo, urvaly se mi všechny vazy v kotníku. Sice jsem dochytal poločas, ale víc už nešlo...

Pravidelně jsi chodil na zápasy, jaké bylo vše sledovat jen z tribuny?
Chodit na domácí utkání pro mě bylo samozřejmostí a dostal jsem se i na nějaký ten výjezd. Avšak vědomí, že ještě dlouhou dobu nebudu moci nastoupit, nebylo vůbec příjemné. Vlastně jsem předtím ani nikdy nebyl zraněný, takže to pro mě bylo něco úplně nového.

Do zápasového zatížení ses dostal až v lednu. Bylo to vysvobození?
Jednoznačně. Hrozně jsem se těšil zpět do brány. Leč uvědomoval jsem si, že mě v přípravě čeká tvrdá práce. Pracoval jsem na kondici i silovém zatížení, a teď věřím, že jsem na sto procent připraven klukům opět pomoci.

Tým v zimě opustil Martin Šustr. Ulevilo se ti? Byl velkou konkurencí?
Každá konkurence nás posouvá dál. Bral jsem to jako příležitost se od něj něčemu přiučit. Určitě nemůžu říci, že by se mi s jeho odchodem nějak ulevilo, vycházeli jsme spolu dobře. Takový je však fotbalový život, hráči přicházejí a odcházejí.

Zůstal tady s tebou David Simkanič, jak si rozumíte? Pomáháš mu?
Jó Simky. Je to mladý kluk, jenž potřebuje nabrat praxi v dospělém fotbale, i s ním vycházím dobře.

Pomáháš mu s fotbalovým rozvojem?
Zkouším mu občas poradit. Když vidím, že něco dělá špatně, snažím se mu pomoci. Ale jestli si z toho něco vezme, to nevím. :)

JIHLAVA POTVRDILA ROLI FAVORITA I DÍKY PŘÍSNÉ PENALTĚ, ŽIŽKOV SI ZASTŘÍLEL A O HLÁŠKU KOLA SE POSTARAL MIKOLANDA

Během ledna jsi podepsal prodloužení smlouvy do konce příští sezóny. Musel jsi dlouho váhat?
Vůbec. Smlouvu jsem podepsal bez váhání. Přestože jsem dostal i jiné nabídky, tak jsem zůstal tam, kde jsem spokojený.

V přípravě jste dostali velké množství branek od třetiligových mužstev, čím to bylo?
Šlo jen o přípravu, to je vždy jiné. Zima, tvrdá práce, umělá tráva, hráči na zkoušku a do zápasu jdete unavený, těch negativních aspektů je hned několik. Stávat by se to nemělo, ale nějakou velkou hlavu bych si z toho nedělal.

Proti Táborsku ale defenzíva hrála úplně jinak, vnímáš to tak?
To ano. Konečně to byl už mistrák o důležité body, tudíž se to projevilo i na našem přístupu. Bylo vidět odhodlání, s jakým jsme do toho šli.

Vyhráli jste nejtěsnějším rozdílem, jsou taková utkání pro brankáře těžká?
Musím přiznat, že jsou. Jednobrankové vedení je ošemetné, protože se musíte plně koncentrovat až do úplného konce, jelikož jinak i úplně maličká chyba může vše změnit a tři body jsou pryč.

Tentokrát však zůstaly doma, je to úleva?
Velká úleva. Důležitost toho zápasu byla cítit po celou přípravu. Věděli jsme, že když jej zvládneme, odskočíme a můžeme dále v klidu pracovat. Pokud bychom jej nezvládli, tak bychom si zadělali na zbytečný problém. Jsem nesmírně šťastný, že jsme ten zápas zvládli za všechny tři body.

V sobotu přijede Hradec, už víte, na co se připravit?
Hradec je kvalitní mužstvo, které se netají svými nejvyššími ambicemi. Nebude to jednoduché, ale my se musíme soustředit sami na sebe a nedívat se doleva nebo doprava, potom věřím, že se výsledek dostaví.

STARTUJE NÁM JARNÍ ČÁST F:NL! JAK SE NA NI TÝMY PŘIPRAVILY, KDO MÍŘÍ ZA POSTUPEM A KDO SE NAOPAK BUDE SNAŽIT UDRŽET?