Liverpool rozstřílel Wolves, Tottenham se vrátil na první místo, Součkův gól na výhru West Hamu nestačil

Jedenácté kolo Premier League bylo rozehráno duelem Burnley proti Evertonu, Manchester City si poté poradil s Fulhamem. V dobrém světle se navzdory prohře s Manchesterem United ukázal český záložník Tomáš Souček. Roli favorita potvrdila v sobotu večer i Chelsea doma s Leeds. V neděli rozjeli pořádnou kanonádu hráči Crystal Palace, kteří zdemolovali West Brom 1:5. Tottenham se po výhře nad Arsenalem vrátil do čela tabulky. Liverpool si doma nebral servítky a rozstřílel Wolves.

Everton na úvod kola remizoval na hřišti Burnley 1:1, trefil se i kanonýr Dominic Calvert-Lewin. Citizens otevřeli skóre proti Fulhamu už v 5. minutě, kdy se trefil Raheem Sterling. Na 2:0 pak zvýšil z penaltového puntíku Kevin de Bruyne, další branka už ale v utkání nepadla, i přesto ale Guardiolovi svěřenci potvrdili roli favorita a na úkor londýnského celku si připsali tři body.

West Ham šel doma proti Manchesteru United před poločasem do vedení a gól vstřelil český reprezentant Tomáš Souček, Manchester United ale potvrdil roli favorita a Kladiváře porazil, trefili se Greenwood, Rashford a Pogba. Chelsea sice doma s Leeds od 4. minuty prohrávala, zápas ovšem dokázala zvrátit na svou stranu a zvítězit 3:1. Brankami se blýskli Giroud, Zouma a Pulišič.

West Brom hrál od 34. minuty v početní nevýhodě, čehož dokonale využili hráči Crystal Palace, kteří si s chutí zastříleli, dvěma góly se blýskl Zaha a Benteke, vlastní gól si dal Furlong, za West Brom se prosadil Conor Callagher, který je v týmu na hostování z Chelsea.

Arsenal se dál trápí. Proti Tottenhamu svěřenci Mikela Artety prohrávali od 13. minuty, když v hloubi pole dostal nebezpečně moc prostoru Heung-Min Son a vyslal na branku pumelici, která nečekaně přesně zapadla za pravou tyč. Gólman Bernd Leno byl velmi překvapen, gólu zabránit nedokázal. Tottenham si upevnil vedení ještě před přestávkou. Opět Son dostal spoustu prostoru a rozmýšlel se, komu ze svých spoluhráčů nahraje. Jako nejlepší možnost se jevil Harry Kane, jenž ve vápně zpracoval balón a krásnou, o břevno odraženou střelou upravil na konečných 2:0.

Na Anfield Road všechno odstartoval ve 24. minutě Salah. Obránci soupeře se nedohodli, míč jim propadl a egyptský útočník měl již volnou cestu k bráně - 1:0. V 58. minutě zvýšil střelou do pravé šibenice Wijnaldum. V 67. minutě na pěkný centr naskočil Matip a hlavou krásně zakončil - 3:0. O deset minut později se Nelson Semedo snažil ubránit střílený centr, ale míč srazil k levé vlastní tyči.