Sparta si zajistila kvalifikaci LM, Plzeň je zase blíž Konferenční lize, Příbrami už nepomůže ani koronavirus

Zápas Plzně s Baníkem nabídl nečekaně jasný průběh, svěřenci trenéra Michala Bílka si s chutí zastříleli. Sparta vyzrála na Bohemku a pojistila si druhé místo, naopak Jablonec remizoval se Slavií. Do druhé ligy společně s Opavou padá Příbram i Brno.

Plzeň – Ostrava:

Jak Viktorku, tak Baník hnala dopředu touha po cestě do Evropy, které zaručuje páté místo. Viktoriáni potvrdili dobrý výkon, který předvedli ve finále MOL Cupu se Slavií a převahu vyjádřili i gólově. Postupně skórovali Hejda, Brabec, Ondrášek a Balua. Pro trenéra Michala Bílka to bylo první vítězství u týmu.

Bohemians – Sparta:

Bohemka odehrála deset zápasů bez prohry, dokud nenarazila na Spartu. Letenští navázali na tři předešlé vítězství a díky výhře 2:1 si zajistili druhé místo, což zaručuje předkolo Ligy mistrů. Sparta šla do vedení hned v 1. minutě, když Dostál zaskočil zpětnou přihrávkou Köstla, jejich nedorozumění využil Juliš a otevřel skóre. Ve 35. minutě se do míče opřel Puškáč a míč s odrazem o břevno skončil v síti. Rozhodující branka přišla po hodině hry, když se po rohovém kopu Dočkala trefil hlavou Pavelka.

Olomouc  – Mladá Boleslav:

V tomto zápase se hrálo už jen o body a čest. Olomouc v minulém kole konečně po šesti zápasech vyhrála, Mladá Boleslav zase ukázala, že se postupně zvedá. A zlepšenou formu prokázala i na Hané, když s přehledem brala tři body díky brankám Klímy, Drchala a Škody. Pro tým z města automobilů se jednalo o třetí výhru z posledních čtyř zápasů.

Jablonec – Slavia:

Neporazitelnost sešívaných dál trvá, když bodovala i ve 45. utkání v řadě. Jablonec po remíze 1:1 definitivně ztratil šanci na druhé místo zaručující předkolo Ligy mistrů. Červenobílí na Střelnici vedli po brance Lingra, domácí dokázali odpovědět Doležalem. Druhý poločas nabídl pramálo větších šancí, nakonec výhru mohli strhnout na svou stranu domácí, ale Stejskal dvakrát vychytal Jovoviče.

Karviná – Teplice:

Domácí zaslouženě zvítězili, když v prvním dějství se po pěkné akci trefil Čmelík. Karviná nastoupila výborně i do druhého poločasu a u branky byl znovu Čmelík, tentokrát v roli asistenta, když centrem našel Herce, a ten hlavičkoval do odkryté branky. Ve zbytku zápasu se Tepličtí se stavem utkání snažili něco udělat brankáře domácích Neumana výrazně ohrozit nedokázali.

Příbram – Pardubice:

Příbram se v lize zachraňovala rok co rok a po prohře s Pardubicemi je jisté, že už ji nezachrání ani koronavirus. Domácí měli několik šancí, jenže je nedokázali využít a o osudu utkání rozhodla druhá minuta, ve které Cadu proměnil pokutový kop.

České Budějovice – Slovácko:

Za Dynamo odehráli poslední ligový zápas brankář Jaroslav Drobný a obránce Jiří Kladrubský. Ovšem rozlučka neproběhla podle představ, Slovácko ze Střeleckého ostrova veze výhru 1:0 po penaltové trefě Daníčka.

Brno – Opava:

Zbrojovka měla od úvodních minut na trávníku převahu, kterou dokázala využít. V prvním poločase se dvakrát trefil Hladík. Po změně stran trval dlouho stejný stav, hosté se dostali zpět do utkání čtvrthodiny před koncem, když se blýskl pěknou individuální akcí Matěj Helešic. Nicméně v závěru dominovalo Brno, v 82. minutě na 3:1 zvýšil Růsek a minutu před koncem tentýž hráč proměnil pokutový kop.

Zlín – Liberec:

Liberec měl v obou poločasech územní převahu, jenže v největší šanci zápasu Chaluš hlavičkoval jen do břevna. Zlín toho směrem dopředu až na pár výjimek moc nepředvedl.