Hráči si vyzkoušeli, že se dá hrát i s Celtikem, proto bychom se neměli bát ani Žiliny, hlásí Rada

OBSAHUJE OHLASY

Jablonci se zázrak nepodařil a poté, co na Celtic nestačil na Střelnici (2:4), podlehl skotskému favoritovi také v Glasgow (0:3). I tak ale kouč Petr Rada označil severočeský výkon za důstojný...

Tím spíš, v jak velkém kotli se hrálo. Většina jeho hráčů něco takového ve své kariéře jetě nezažila. "Takováto kulisa je fantastická pro fotbal. Myslím si, že to na našich hráčích nezanechalo příliš stopy. Drželi jsme 0:0, ale pak jsme dostali docela zbytečný gól, když to Zelený dobře vypíchal, ale Pleštil uklouzl a domácí šli do vedení. Hráči chtěli a cítili se dobře, bylo to vidět i v kabině o poločase, kde nepanovala žádná poraženecká nálada. V druhém poločase jsme si vytvářeli šance, ale domácí rozhodli střelou z poza šestnáctky na 2:0, to bylo rozhodující. Měli jsme poté příležitosti na snížení Doležalem, Kratochvílem i Čvančarou. Za výkon jsme si branku zasloužili. Ale přišla třetí branka, kdy to Hanuš ještě dobře vyrazil, ale míč se odrazil k soupeři a byla z toho třetí branka. Myslím si, že hlavně v druhém poločase jsme před takovou kulisou hráli důstojnou roli," přednesl v pozápasových ohlasech zkušený šéf jablonecké lavičky.

Doležal a spol. se poroučeli z předkol Evropské ligy se skóre 2:7 a nyní je bude čekat Evropská konferenční liga. "V součtu jsme ale dostali sedm branek ve dvou zápasech, což je moc. Myslím si, že gólu jsme tu byli blíž, než v situacích doma, z kterých jsme skorovali. Hráči si z takových zápasů musí něco vzít. Těmito zápasy rostou a získávají mezinárodní zkušenosti, takové zápasy jdou do světa a hráči se můžou zviditelnit. Celtic byl silný soupeř. Jsem zklamaný, že jsme tu nevstřelili žádnou branku. Vypadli jsme, máme jednu opravu ve dvojzápase s Žilinou. Čeká nás náročný program, ale hráči si vyzkoušeli, že se dá hrát i s takovým týmem jako je Celtic, proto bychom se neměli bát ani Žiliny,“ doplnil na fkjablonec.cz Rada.

Žilina aktuálně vévodí slovenské lize se třemi vítěznými zápasy a poměrem 1:0 a 5:0 se jí podařilo vyřadit také Tobol. Neporažena už je sedm zápasů. První zápas v Jablonci ji čeká už 19. 8., odveta na Slovensku se pak odehraje 26. srpna.

Plzeň si zajistila postup až v penaltovém rozstřelu, Jablonec dostal lekci i na půdě Celtiku

Zdroj: fkjablonec.cz