Pět událostí kola: Pád Plzně trvá, "S" táhnou, legenda na lavičce, Zlín s pěti góly po 71 letech a Van Burenův úder ze základu

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Pavel Hapal udělal v sestavě Baníku sedm změn, vynechal i Jana Laštůvku, vítězství se ale znovu nedočkal. To favorité na titul nezaváhali, pražská „S“ se navíc dočkala velmi vysoké návštěvnosti. Svou smůlu v základní sestavě prolomil Mick van Buren, po dlouhých jednasedmdesáti letech se Zlín dočkal alespoň pěti ligových branek v jediném utkání.

Pět branek od Zlína? Naposledy v roce 1951

Zlínu z poslední pozice ligové tabulky výrazně pomohl obránce Českých Budějovic Lukáš Havel. Ten se totiž nechal vyloučit už v první minutě vzájemného střetnutí a Zlín přesilovku zužitkoval hned pětkrát!

„Vyloučení zápas hodně ovlivnilo. Pomohlo nám, lépe jsme mohli kombinovat a na křídlech jsme měli mnohem větší prostor. Musím pochválit celé mužstvo, myslím, že náš výkon snesl větší měřítko," hovořil spokojený kouč domácích Pavel Vrba, který dokonce netušil, že jeho tým v závěru přidal i pátou branku.

Díky trefě střídajícího Nedeljka Koviniče z 93. minuty si Zlín vylepšil střelecké maximum v nejvyšší české soutěži. Pět branek v éře samostatné české ligy ještě nevstřelil, stejný počet nebo více naposledy zaznamenal před jednasedmdesáti lety.

V září 1951 rozdrtil Košice 13:0, tehdy ještě jako Svit Gottwaldov. Přesto sezónu nezvládl a nakonec sestoupil. Nyní ve Zlíně doufají, že se tentokrát klub zachrání.