Žlutá ponorka třemi přesnými torpédy zdolala Real. Oslabená Sevilla v divokém zápasem remizovala s Vigem

Bílý balet zaváhal v domácím utkání 28. kola španělské LaLigy proti Villarealu. V utkání se Žlutou ponorkou dvakrát vedl, ale přesto 2:3 prohrál. Dvě branky do sítě Realu vstřelil Chukwueze. Královský klub se tak musí začít dívat pod sebe. Na svého městského rivala má náskok pouhých pět bodů, přičemž Atlético teprve bude aktuální kolo hrát. Sevilla ještě v 89. minutě vedla nad Vigem o dvě branky, nakonec ale v oslabení pouze remizovala 2:2. Barcelona se představí až v pondělní dohrávce na Camp Nou proti Gironě.

Už v 19. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Gueye, přesto šli domácí zásluhou Nasírího hlavičky do vedení. V 81. minutě přidal dalekonosnou ránou druhou branku Acuňa. Sevilla se ale na čtvrteční úvodní duel čtvrtfinále Evropské ligy proti Manchesteru United vítězně nenaladila. V 89. minutě snížil premiérovou trefou v La Lize Miguel Rodríguez a ve čtvrté minutě nastavení srovnal ze vzduchu další střídající hráč Paciencia. Záhy dostal červenou kartu za protesty Acuňa, výsledek už se ale nezměnil.

Trenér Ancelotti před středečním úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Chelsea šetřil některé opory, přesto šel Real do vedení po Torresově vlastním gólu. Ještě do pauzy srovnal útočník Chukwueze. Přestřelka pokračovala po změně stran. Nejprve vrátil favoritovi vedení Vinícius Júnior, v 71. a 80. minutě ale zařídili obrat Morales a výstavní ránou do horního rohu brány znovu Chukwueze. "Bílý balet" si znovu neporadil s neoblíbeným soupeřem, kterého v lize čtyři zápasy neporazil, a nenavázal na středeční výhru 4:0 v semifinále poháru s Barcelonou.

San Sebastian si upevnil čtvrtou pozici domácí výhrou 2:0 nad Getafe. Prosadil se kapitán Oyarzabal, jenž chvíli před gólem neproměnil pokutový kop, a po změně stran Kubo. Jednadvacetiletý útočník se stal prvním japonským fotbalistou, který nastřílel v La Lize šest gólů v jedné sezoně.

Uspěl i další baskický celek Bilbao, které vyhrálo 2:1 na hřišti Espaňolu. Vítězství zařídili bratři Williamsovi, nejprve skóroval Iňaki a krátce po příchodu na hřiště i střídající Nico. Bilbao je na sedmém místě. Espaňol prohrál popáté v řadě a je osmnáctý.

Fotbalisté Atlética Madrid v 28. kole španělské ligy zvítězili na hřišti devátého Vallecana 2:1. Svěřenci Diega Simeoneho neprohráli už dvanáct ligových utkání v řadě, z nichž pouze třikrát remizovali. Z třetího místa ztrácejí na vedoucí Barcelonu, která má navíc zápas k dobru, 14 bodů, ale na městské rivaly z Realu už jen dva body.

Atlético ovládlo duel díky dvěma rychlým gólům v 22. a 25. minutě. Nejprve se po bleskové týmové akci trefil Molina a vítěznou trefu si připsal po rohu Hermoso. Od 62. minuty Vallecano dohrávalo v deseti, když obránce Lejeune stáhl Moratu, který by jinak postupoval sám na branku. Pět minut před koncem hrací doby ještě utkání zdramatizoval domácí Garcia gólem na 1:2 z velké dálky, ale k vyrovnání se oslabené Rayo nezmohlo.

Fotbalisté Betisu Sevilla překvapivě prohráli na domácím stadionu se zachraňujícím se Cádizem 0:2. Oslabila je dvě přímá vyloučení. Ve 38. minutě byl za zmaření zjevné brankové možnosti vyloučen kapitán Canales. Jeho zaváhání v druhém poločase gólově potrestali nejprve Alcaraz z penalty a po něm Ramos. Druhou obdrženou branku neunesl domácí Ruibal a udeřil soupeře do obličeje, za což půl hodiny před koncem rovněž viděl červenou kartu.

Cádiz se od sestupových pozic vzdálil na čtyři body. Betis je na šesté, poslední pohárové příčce a na sedmé Bilbao má náskok pěti bodů.

LaLiga - 28. kolo:

FC Sevilla - Celta Vigo 2:2

Branky: 43. Nasírí, 81. Acuňa - 89. M. Rodríguez, 90.+4 Paciencia

Osasuna - Elche 2:1

Branky: 71. a 84. Ezzalzouli - 44. Morente

Espanyol - Bilbao 1:2

Branky: 90. Darder - 22. Williams I., 75. Williams N.

Real Sociedad - Getafe 2:0

Branky: 45+2. Oyarzabal, 60. Kubo

Real Madrid - Villareal 2:3

Branky: 16. Torres (vlastní), 48. Vini Jr - 39. a 80. Chukwueze, 70. Morales

Valladolid - Mallorca 3:3

Branky: 33. Pérez, 68. Amallá, 86. Monchu - 53. a 90.+4 z pen. Muriqi, 58. Morlanes

Betis - Cádiz 0:2

Branky: 53. z penalty Alcaraz, 59. Ramos

Almería - Valencia 2:1

Branky: 49. Melero, 58. Babić - 61. Castillejo

Vallecano - Atlético Madrid 1:2

Branky: 85. García - 22. Molina, 25. Hermoso