Review: Liverpool - Arsenal. Gunners gólová půlhodina nestačila. Reds ustrážili Anfield

Liverpool v rámci 30. kola Premier League doma remizoval s lídrem tabulky Arsenalem 2:2. Vstup do utkání se lépe povedl hostům, které už v osmé minutě poslal do vedení Gabriel Martinelli. Když pak Gunners o 20 minut později přidali druhou branku, vypadalo to s Reds bledě. Po dobré pasáži v závěru první půle však snížil ztrátu Mohamed Salah, který následně ve druhém poločase zahodil pokutový kop. Bod tak nakonec musel Liverpoolu zajistit až v 87. minutě Roberto Firmino.

Liverpool - Arsenal 2:2

Branky: 42. Salah, 87. Firmino - 8. Martinelli, 28. Jesus

Arsenal stále pokračoval ve spanilé cestě za titulem. Z posledních osmi ligových utkání vyhrál sedm a na druhý Manchester City měl náskok pěti bodů. Navíc už se mohl soustředit pouze na Premier League, zatímco Citizens pořád zápolili i v Lize mistrů a FA Cupu. Liverpool nezvítězil tři utkání v řadě, na Anfieldu však naposledy schytal „sedmičku“ i takový Manchester United. Reds se navíc na doma s Kanonýry dlouhodobě dařilo, poslední vítězství tam totiž Gunners slavili v roce 2012.

Rozjetý Arsenal uštědřil soupeři první ránu už v osmé minutě. Martinelli si pohotově našel míč odražený od Virgila van Dijka a chladnokrevně rozvlnil liverpoolskou síť. Po 20 minutách hry se v zajímavé šanci ocitl na druhé straně Andrew Robertson, který po dobré pobídce Fabinha vyslal přízemní střelu těsně vedle pravé tyče. Liverpool se postupně začínal dostávat do zápasu, jenže ve 28. minutě skóroval znovu Arsenal. Martinelli se na levé straně dostal k centru, který na hranici malého vápna nasměroval hlavou mezi tři tyče Gabriel Jesus. Rychlou odpověď měl po průniku do pokutového území na kopačce Salah, ani on však svou prudkou střelu nemířil přesně. Napodruhé už byl egyptský kanonýr úspěšnější. Jordan Henderson mu uvnitř vápna přiklepl míč do střelecké pozice, ze které se Salah nemýlil a gólem do šatny vrátil Liverpool do hry.

Začátek druhé půle navázal na vysoké tempo a v 52. minutě už mohlo být i vyrovnáno. Diogo Jota vybojoval penaltu, které se neujal nikdo jiný než Salah. Ten však svůj pokus namířil pouze vedle levé tyče a druhou branku nepřidal. Vzápětí mohl své zaváhání napravit, jenže Aaron Ramsdale mu v tom reflexivním zákrokem zabránil. Do další vyložené šance se dostal Darwin Núňez, i s jeho pokusem po samostatném úniku si ale téměř bezchybný Ramsdale efektivně poradil. Tlak Liverpoolu neustával a v 87. minutě přišlo zasloužené vyrovnání, které zařídil po centru Trenta Alexandera-Arnolda hlavičkou Firmino. V závěru ještě nadvakrát zachránil bod Arsenalu Ramsdale.

Liverpool tak remizoval a lehce zkomplikoval honbu Kanonýrů za titulem. V příštím kole Arsenal čeká 16. dubna West Ham, Liverpool se střetne o den později s Leedsem.