Hráč kola české ligy: Dvougólové hvězdy Řezníčka a Tijaniho doplňují další útočná esa

HRÁČ KOLA

Úspěšnou premiéru na lavičce Brna má za sebou Martin Hašek, výrazně mu k ní pomohl dvougólový nejlepší kanonýr soutěže Jakub Řezníček. Dvě branky vsítil také Muhamed Tijani, díky jeho efektivitě slaví Baník nesmírně důležitou výhru nad úřadujícím mistrem. V derby pražských „S“ byl nejvýraznější Václav Jurečka, vynikající formu potvrdil i Jan Matoušek z Bohemians 1905.

Václav Jurečka (SK Slavia Praha)

V derby pražských „S“ zářilo na obou stranách několik hráčů. Velmi dobře se na domácí straně prezentovali Tomáš Čvančara a Ladislav Krejčí, na té opačné zářili Igoh Ogbu a především Václav Jurečka.

Bývalý útočník Slovácka na podzim při výhře 4:0 jednou skóroval i asistoval a stejnou bilanci si odnesl i ze sobotního šlágru. Ve 40. minutě parádní kolmicí našel před bránou osamoceného Schranze a Slavia šla do vedení.

To dokázal navýšit sám Jurečka devět minut po startu druhé půle, kdy mu míč sklepl střídající Matěj Jurásek a zblízka už se střelec sedmi ligových branek mýlit nemohl. „Měli jsme nadosah tři body, vítězství si musíme pohlídat. Je to škoda. Na virózu se nechceme vymlouvat, i tak jsme předvedli vynikající výkon,“ hodnotil sobotní duel Václav Jurečka. Ten se trefil proti Spartě už potřetí za sebou, pokud tedy počítáme i finálové klání MOL Cupu ještě v dresu Slovácka.

„Jsem rád, že to tam padá a snad to vydrží. Byl bych ale raději, kdyby z toho byly tři body. Remízu bereme a do nadstavby se musíme pořádně nachystat,“ doplnil.