Benzema nasázel hattrick a je čtvrtým nejlepším střelcem historie španělské ligy, Castellanos si poradil i se Sevillou

Karim Benzema rozhodl hattrickem v prvním poločase o výhře Realu Madrid 4:2 nad Almeríou a je čtvrtým nejlepším střelcem španělské fotbalové ligy. Francouzský útočník se prosadil v 5., 17. a 42. minutě, kdy proměnil penaltu. Fotbalisté San Sebastianu zvítězili na hřišti osmé Pamplony 2:0. Baskický celek si upevnil v neúplné tabulce čtvrté místo, které jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. Pátý Villarreal na něj ztrácí osm bodů, odehrál však o utkání méně. V pondělí na čtyři branky proti Realu Madrid navázal Taty Castellanos a i díky jeho brance Girona uspěla na půdě Sevilly.

Benzema ve španělské lize nasázel už 236 branek a na čtvrtém místě historické tabulky střelců vystřídal někdejší mexickou hvězdu Realu Huga Sáncheze. Více gólů než Benzema nastříleli Telmo Zarra (252), Cristiano Ronaldo (311) a Lionel Messi (474). Francouzský kanonýr si připsal třetí hattrick v posledních osmi soutěžních utkáních. Na začátku dubna třemi góly pokořil v lize Valladolid a následně Barcelonu ve Španělském poháru.

V nastavení prvního poločasu snížil Lazaro a ve druhém poločase přidali po jedné brance domácí Rodrygo a hostující Robertone. "Bílý balet" ztrácí na vedoucí Barcelonu, která má o zápas méně, osm bodů. Almería má v neúplné tabulce náskok dvou bodů na sestupové pásmo.

San Sebastian šel do vedení v šesté minutě po vlastní brance Herrery. Pojistku přidal až v nastavení střídající Kubo. Svěřenci trenéra Alguacila zvítězili venku po pěti ligových zápasech.

Fotbalisté Villarrealu porazili v 32. kole španělské ligy Celtu Vigo 3:1, upevnili si páté místo v tabulce a stále je dělí pět bodů od účasti v příštím ročníku Ligy mistrů. Dvěma góly se na výhře podílel Nicolas Jackson. Valencie podlehla v přímém souboji o udržení domácímu Cádizu 1:2 a může se propadnout na sestupové pozice.

Senegalský útočník Jackson skóroval dvakrát během úvodních dvanácti minut. Parejo pak nedal penaltu a záhy Larsen snížil, ale po změně stran potvrdil vítězství domácích Terrats. Villarreal se na čtyřbodový rozdíl vzdálil Betisu, který v sobotu nestačil na vedoucí Barcelonu.

Cádiz zvítězil po třech zápasech a má nyní o dva body více než soupeř. Zápas domácí rozhodli brankami na přelomu poločasů, brzké snížení po obrovské chybě brankáře Ledesmy Valencii k bodovému zisku nepomohlo. Tým nenavázal na dvě předchozí vítězství a večer ho může odsunout na sestupovou pozici Getafe, pokud porazí další akutně ohrožený tým Espaňol.

Valladolid - Atlético Madrid 2:5
Branky: 42. Larin z pen., 74. Escudero - 20. Molina, 24. Giménez, 38. Morata, 86. vlastní Fernández, 90.+3 Depay

Mallorca - Athletic Club 1:1
Branky: 58. Lee - 90+6. I. Williams z pen.

Sevilla - Girona 0:2
Branky: 23. Juanpe, 55. Castellanos