Review: Liverpool - Fulham. Salah se pokutového kopu nezalekl obstaral pro Reds tři body

Liverpool v dohrávce 28. kola Premier League prodloužil vítěznou sérii poté, co na domácí půdě porazil Fulham 1:0. Útočně naladěný Liverpool od počátku určoval tempo hry, které nakonec dokázal i využít, když Mohamed Salah ve 39. minutě proměnil nařízenou penaltu. Z bílého puntíku se nemýlil ani v minulém klání s Tottenhamem, předtím přitom v rozmezí několika týdnů zaváhal hned dvakrát. Reds si tak upevnili pátou příčku v tabulce a toužebně vyhlíží posun vzhůru, k němu by však potřebovali několikanásobné zaváhání konkurentů.

Liverpool - Fulham 1:0

Branky: 39. z penalty Salah

Ofenzivní složka hry po většinu sezony utrápených Reds už se zdála být v dřívější formě, o defenzivě se to však říct nedalo. Ta totiž navzdory čtyřem výhrám v řadě, které Liverpool vrátily do boje o Ligu mistrů, mnohdy předváděla nevídané zkraty. Jeden takový nastal v minulém utkání s Tottenhamem v podobě ztráty třígólového náskoku, což až v samém závěru napravoval vítěznou trefou Diogo Jota. Okének v obraně plánoval využít i Fulham, byť v jeho sestavě stále chyběl distancovaný Aleksandar Mitrovič.

Začátek utkání měli v režii hráči Reds, kteří tak pokračovali v krasojízdě a šli si za pátým vítězstvím v řadě. I přes útočné snahy se do první výrazné šance dostal až v 18. minutě nejlepší střelec Liverpoolu Salah, který se v malém vápně dostal do zakončení, ovšem z ostrého úhlu nedokázal přesně zamířit. Toto zaváhání egyptská hvězda napravila šest minut před koncem první půle, když nařízenou penaltu proměnila tvrdou ranou doprostřed branky a otevřela skóre dnešního utkání.

Hra se neměnila ani ve druhém poločase a Liverpool nadále přehrával svého soupeře, byť občasné záblesky Chalupářů stále udržovaly šanci na vyrovnání, tak si komplexní obrana Liverpoolu dokázala se všemi útoky bezpečně poradit. A když si zrovna neporadila obrana, tak si poradil brankář Alisson, jenž se v 78. minutě vyznamenal zákrokem, díky kterému udržel čisté konto a nedopustil, aby Carlos Vinícius z bezprostřední blízkosti vyrovnal. Ani následná střídání na straně Fulhamu nedokázala prolomit obrannou zeď a Reds si dokráčeli za vítězstvím.

Liverpool tak dokázal zvítězit již popáté v řadě a přiblížil se v tabulce Manchesteru United. V příštím kole 6. května přivítá Brentford, na hřišti Fulhamu bude o dva dny později hrát Leicester.