Utrápené Juve vypadlo z pohárových míst

Juventusu Turín znovu hrozí, že bude v příští sezoně bez evropských pohárů. V nedělním zápase 36. kola italské ligy jen remizoval 1:1 v Catanii a přišel o šestou příčku, na kterou o bod poskočila Neapol zásluhou výhry 2:1 nad Chievem.

Juventus venku nevyhrál již sedmý soutěžní zápas po sobě a zároveň definitivně přišel i o teoretickou naději na umístění na čtvrté pozici pro účast v Lize mistrů. Tu udržela Sampdoria Janov, která doma bez větších problémů porazila již jistě sestupující Livorno 2:0 a má nadále dvoubodový náskok před pátým Palermem, které vyhrálo 2:1 na hřišti dalšího sestupujícího týmu Sieny. Za domácí odehrál 15 minut Lukáš Jarolím.

Třetím sestupujícím se podle všeho stane Bergamo. To nezvládlo přímý souboj o záchranu s Boloňou. Bergamo sice dlouho vedlo, ale sedm minut před koncem hosté srovnali na 1:1 vlastním gólem Pelusa. Bergamo tak na 17. Boloňu ztrácí dvě kola před koncem sezony pět bodů.