Zlín překvapil mládím i hrou

Spartak poprvé v září měl před zápasem proti juniorce Zlína celý týden volna, naopak hostující mladíci ve středu vyhráli 1:0 na půdě Vítkovic. Vítězství na horké půdě v Ostravě zlínské hráče nabudilo a v Hulíně vyhráli naprosto zaslouženě. Trenér zlínských Boris Káňa přivezl do Hulína tým plný mladíků vesměs ročníky 90, 91 a 92. Nejstarším hráčem se tak stal Lubomír Kubica r. 79. Běhavý tým s perfektním přehledem, přesnými přihrávkami a skutečným tahem na bránu dokonale rozebral hulínký systém hry.

Už v 8.minutě přešel Zlín do protiútoku chybnou rozehrávkou domácích. Skluz Rokose z malého vápna do centru z pravé strany však zachránil Janalík, který míč vytáhl ven. Domácí se ukázali ve 13. minutě, kdy se nadějně probíjel Laciga, jehož střelu nakonec zblokovala hostující obrana.
Ve 32. minutě chyba na půlící čáře v podání Spartaku, série krátkých přihrávek před pokutovým územím v podání Zlína a Bačík z malého vápna nohou zakončuje 0:1.
38. minuta přinesla další brankový zásah Zlína. Obyčejné autové vhazování propadlo do pokutového území a Motal si před Janalíkovou brankou počínal neomylně 0:2. To už byla silná káva, leč domácí se nevzdali a ve 41. minutě se málem radovali z branky, když Kadlec našel před brankou Ševelu, jeho chytrá patička však jen těsně minula Dostálovu přední tyč.

Do druhé půle žádný z týmů nenastoupil se změnou v sestavě a ani změna herního projevu v podání domácích se neobjevila. V 52. minutě si hodně slabou chvilku vybrala celá defenzíva Spartaku a za následek to mělo vstřelení třetí branky Zlína. Bylo jasné, že o třech bodech je už rozhodnuto.
V 60. minutě předvedl fotbalovou parádu na hranici pokutového území naprosto osamocený hulínský odchovanec Bačík, který pololobem z kroku vsítil čtvrtou branku Zlína. 0:4

Utkání už zbývalo dohrát z povinnosti, Spartak se snažil vsítit alespoň ten čestný úspěch. To se povedlo v 83. minutě, když svého protihráče vykličkoval Crla a na jeho centr si naběhl Mršťák a kosmeticky upravil stav na 1:4.

Spartak tohle utkání prohrál zaslouženě a to po všech stránkách. Ze tří posledních zápasů mají hulínští jeden jediný bod a tabulkou se propadli.

Hodnocení trenéra Hulína na jejich domácím webu:
"Byli jsme dnes ospalí, pomalí, propadli jsme v defenzívě. Zlín se naprosto lehoučce dostal do dvoubrankového vedení, ve druhé půli jsme si řekli, že s tím zkusíme něco udělat, ale opět Zlín dal dvě branky z ničeho. Nevím čím to je, hlavně obrana zaostala za kvalitním výkonem, s takovým výkonem nemůžeme hrát třetí ligu."

Sestava Spartak Hulín: Janalík – Barcuch, Číhal (67. Dunda), Hloch, Václavíček – Crla (85. Němec), Kadlec, Laciga, Mršťák – Ševela (78. Ševela), Otruba.

Sestava Zlín „B“: Dostál – Kocián, Kubica, Jugas, Hájek – Mezírka, Bublák, Motal, Šumbera (75. Čelůstka)– Bačík (87. Pazdera), Rokos (67. Kurtin).

Hulín - Zlín B 1 : 4