Zbořil: Přístup k zápasu byl vlažnej

Přímo brankostroj se rozjel v utkání Frýdku-Místku proti Líšni. Domácí kouč Oldřich Machala udělala hned čtyři změny v sestavě oproti domácímu střetnutí s Opavou. Valcíři vstoupili do utkání aktivněji, vrátili se ke kombinační hře a prakticky svého soupeře za první poločas vůbec k ničemu nepustili.

Už v 1. minutě se v první šanci ocitl Soukup, tomu však těsně před zakončením ukopli hostující zadáci míč na rohový kop. Udeřilo ale v 8. minutě, kdy Křápovu malou domů vystihl H. Prokeš, který přízemní střelou poprvé rozjásal domácí příznivce. Rozhodnutí o vítězi padlo mezi 27. a 29. minutou. To valcíři vstřelili hned tři branky!! Nejprve se po faulu na H. Prokeše zahrávala standardní situace z hranice velkého vápna. Kerbr centroval a Literák nadvakrát s pomocí tyče podruhé rozjásal Stovky. O chvíli později předvedli domácí nádhernou kombinační akci, kdy se po Kerbově přihrávce prosadil Soukup. Ve 29. minutě vybojoval Soukup svým důrazem míč pro H. Prokeše a ten k tyči zvýšil již na 4:0. Povedenou první polovinu zápasu korunovali domácí ve 40. minutě, kdy si na Kerbrův rohový kop vyskočil nejvýše Literák - 5:0!!

Změna stran již příliš fotbalové podívané nepřinesla. Domácí ze svého výkonu značně polevili. Líšeň toho dokázala v 70. minutě přeci jen snížit, když se v šestnáctce orientoval nejlépe stoper Hebron, který technickou střelou nedal Lužnému šanci - 5:1. O pět minut později zazdil po Cabákově průniku další tutovku H. Prokeš a v 77. minutě nastřelil ještě Cabák břevno. Zbytek utkání se již odehrál v poklidném tempu.

A co k utkání řekli pro frýdeckomístecký web oba trenéři?
"Psychicky pro nás dost náročný zápas, hlavně po nepovedeném zápase s Opavou. V první půli jsme hráli výborně, mohli jsme vyhrát i 7:0. Bohužel druhá půle už nebyla tak dobrá, nechali jsme si dát zbytečný gól. Odehráli jsme třetí utkání během šesti dnů, což je fyzicky hodně náročně. Přesto výsledek hovoří za vše, klukům za předvedený výkon děkuji," zářil po utkání spokojeností domácí kouč Oldřich Machala.

"Takhle nemůžeme odehrát třetiligové utkání. Kluci k zápasu přistoupili velice vlažně a domácí nás ztrestali. Jejich výsledky jsou hodně zkreslené. To je manšaft, který bude hrát kolem třetího místa. Po změně stran jsem dal do pole už mladé hráče. Pro nás může být pozitivní jen to, že jsme druhou půli vyhráli 1:0," řekl po utkání hostující kouč Zbyněk Zbořil.

Sestava Frýdek-Místek: Lužný - Švrček, Hrdlička, Staněk, J. Prokeš - Mucha (62. Biolek), Cabák (79. Cesnek), Literák, Kerbr - Soukup (69. Chýlek), H. Prokeš. Trenér: Oldřich Machala.

Sestava SK Líšeň: Kotoul - Čampa, Hebron, Drábek, Křáp (69. J. Mičko) - Nosko, Pecha, Belej (46. A. Mička), Šudoma - Oprchal (46. T. Prokeš), Drábek. Trenér: Zbyněk Zbořil.