Arsenal pohřbily individuální chyby

V sobotu přívital Arsenal na svém hřišti mužstvo z Kunic. A hosté si opravdu zastříleli. Do domácí branky se opět postavil gólman Meier, ale ani on nedokázal zabránit pětibrankovému přídělu.

Aktivněji vstoupili do hry hosté, ale ani pokusy Engelmanna ani Brabce v síti domácích neskončily. Domácí působili trochu ustrašeným dojmem, přesto se do dobré střelecké pozice dostal Vrabec. Jeho střela však minula svůj cíl. Pak se ke slovu dostali znovu hosté a bylo otázkou času, kdy se někdo z hostů trefí do černého. Ve 23.minutě se konečně kuničtí dočkali. Po chybě domácího Berana se k míči dostal Engelmann, který otevřel skóre zápasu- 0:1. O deset minut později potrestal zaváhání Barciaga Marek - 0:2. Vzápětí měl další gól na kopačce Engelmann, kterého však vychytal výtečný Meier. To ale nemuselo Kunici vadit, neboť před přestávkou zaznamenal svůj druhý gól Marek – 0:3.

O poločase se domácí kabinou prohnala bouřka, ale ani toto domácí hráče neprobudilo. A tak se opět radovali hosté. V 51. minutě kopali hosté přímý kop, který sice Meier vyrazil, ale míč doputoval ke Koubkovi a tenn se nemýlil – 0:4. V 57.minutě uzavřel konečný stav utkání svou druhou trefou Koubek - 0:5. Českolipští se mohli dočkat aspoň čestného gólu po hlavičce Vrabce, ale jeden z hostujících obránců celou situaci zachránil na brankové čáře.

Trenér Arsenalu František Šturma okomentoval na domácích webových stránkách výkon svých svěřenců:
„Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní mančaft. Před dnešním utkáním osmkrát v řadě Kunice neprohrála. Hráčskou kvalitou jsou Středočeši jinde než my. Ale i tak jsme šli do utkání s tím, že se pokusíme doma zvítězit a navážeme na výkony z předchozích kol. Tento zápas bych ale nejradši vůbec nechtěl vidět, protože jsme udělali obrovské individuální chyby. Na první gól jsme jim nahráli, jmenovitě Beran. Gól na 2:0 jsme dostali znovu po naší chybě. Těžko se pak mančaft zvedá, když prohráváte 2:0. Potom dali třetí a dá se říct, že bylo vymalováno. Jediné, co nemůžu hráčům vytknout, byla snaha. Bojovali, snažili se, ale to je málo. Když hrajete proti kvalitnímu soupeři, jako jsou Kunice, kde jsou zkušení hráči. Bylo to těžké a bude ještě hodně práce.“

Sestava Česká Lípa: Meier - Broschinský, Silný, Beran, Barciaga - Rudolf (60.Demeter), Vrabec, Patka, Leligdon (63.Jelen) - Karlík, Šmidrkal (73.Janáček).

Sestava Kunice: Kopta, Havlíček, Šmíd, Veselý - Koubek, Brabec (68.Lička), Engelmann, Kordial - Marek (71.Rejhon), Tafat.

Česká Lípa - Kunice 0 : 5