Liberec vyplenil eFotbal arenu a veze domů tři body

Hráči Viktorie Žižkov prohráli v nedělním střetnutí 12. kola Gambrinus ligy na domácí půdě se Slovanem Liberec 1:4. Branky hostí dali ve 44. a 82. minutě Michal Breznaník, ve 45. minutě Michael Rabušic, v 55. minutě snížil Jiří Böhm, v 70. minutě skóroval Jiří Štajner z penalty.

Kompletní ligová tabulka

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý, který v dresu Viktorky v roce 1999 ukončil v osmatřiceti letech svou hráčskou kariéru, přijel na Žižkov s kompletním týmem v roli favorita. Jeho tým měl sice územní převahu, ale dlouho se nedokázal prosadit proti výtečnému brankářovi Vaclíkovi, navíc Žižkovští podnikali nebezpečné protiútoky a jejich agresivita ve finální fázi byla pro obranu Slovanu hodně nepříjemná. Hrálo se oboustranně útočně.

Do 44. minuty byl ve všech šancích Liberce Šural. Ve 22. minutě ho vyslal centrem do rychlého protiútoku Štajner, ale Tomáš Vaclík vystihl správný moment, vyběhl a před čárou velkého čtverce míč odhlavičkoval. O dvě minuty později Vaclík Šurala vychytal znovu, tentokrát po pasu, který mezi stopery vyslal Janů. Ve 43. minutě připravil další příležitost pro Šurala opět Štajner, ale Vaclík měl v rukách balón znovu dříve. Žižkov měl problémy s poslední přesnou přihrávkou, a tak to Jiří Böhm, nejnebezpečnější muž Žižkova, zkusil ranou z dobrých 23 metrů. Jeho bombu pod břevno vyškrábl David Bičík.

Už to vypadalo, že poločas skončí nerozhodně, ale během závěrečných dvou minut bylo všechno jinak. Ve 44. minutě po pravé straně zaútočil Šural a Michalu Breznaníkovi stačilo u levé tyče jen nastavit nohu. O minutu později zaúřadoval opět Jiří Štajner, vyslal kolmou přihrávkou dopředu Michaela Rabušice, a ten Vaclíka prostřelil mezi nohama na 0:2. Žižkovští šli do kabin jako opaření.

Vrátili se však jako pokropení živou vodou, hned ve 47. minutě byli v šanci Böhm s Kadeřábkem. V 55. minutě parádně snížil Jiří Böhm. Sprintem po pravé straně prošel až před Bičíka a prostřelil ho křížnou ranou na 1:2. V 58. minutě liberecká obrana s velkým vypětím zlikvidovala závar, při kterém se tlačil do zakončení Bořil. Závěr byl však pro Žižkov dost nemilosrdný. V 68. minutě fauloval na levé straně velkého čtverce Breznaníka Slodowy, míč si na značku pokutového kopu postavil Jiří Štajner a s přehledem zvýšil na 1:3. V 82. minutě kopali domácí roh, hosté ho odvrátili a okamžitě šli do protiútoku. Šural zatáhl míč po levé straně a odcentroval přesně na hlavu Michala Breznaníka, jenž zpečetil výsledek na 1:4.

V závěru měl ještě možnost Žižkov snížit, ale střídající Nestorovski obloučkem přehodil břevno. Pro domácí tým to byla hodně krutá prohra.