Kladenští musí zlepšit koncovku

Kladenští hráči se chtěli před domácím publikem předvést a odčinit tak porážku z minulého týdne, kdy podlehli Chomutovu. Jejich snaha sice přinesla bodový zisk, ale celé utkání bylo spíše přehlídkou neproměněných šancí.

Jihočeši vstoupili do utkání velmi aktivně. Jejich snahu ke vstřelení branky mařila pozornáá kladenská obrana, která nepustila hosty na dostřel Tesařovy brány. Proto se také mohlo zdát, že se domácí brankář chvílemi nudí. Stejně na tom bbyl i brankář hostí, kterému nastaly krušné chvíle až čtvrt hodiny před koncem prvního poločasu. To se do šance dostali Rouček s Vodičkou. Největší šanci však měl Holub, když po centru Čížka skončila jeho hlavička na břevně Satrapovy branky.

Ve druhém poločase se domácí konečně dočkali. V 50.minutě po přihrávce Vodičky pálil na zadní tyč Rouček a nedal tak hostujícímu brankáři šanci - 1:0. Neuběhlo ani šest minut a domácí fanoušci si mohli opět zakřičet GÓL!! Pavučinku v brance hostí vymetl krásnou střelou Čížek - 2:0.
Tímto gólem jakoby se pro domácí stal prostor mezi třemi tyčemi písecké brány zakletý. Přehlídka neproměněných šancí mohla v závěru zápasu domácí mrzet. V 85.minutě zdramatizovali hosté utkání, když se z ojedinělé akce trefil Malý a snížil tak na 2:1. Pozorná obrana kladenských si však vítězství vzít nenechala.

Trenér Busta si tak mohl již po druhé vychutnat pocit vítězství před domácím publikem, mezi které zavítala i bývalá rozhodčí Dagmar Damková.

Sestava Kladno: Tesař – Roubal, Samek, Rendla, Hajník - Čížek, Rada, Tóth, T. Rouček (71. Skořepa) - Holub, Vodička (84. Švambera).

Sestava Písek: Satrapa - Pastyrik, Busta, Rozhoň, Kubiš – Hřebeček (60. Mašát), Malý, Kučera, Šlajs (76. Klavík), Štrajt (78. Šťastný) – Zušťák.

Kladno – Písek 2 : 1