Celý zápas jsme gólovou situaci neměli, přiznává Dočkal po výhře nad Bohemkou

Sparta dokázala zvítězit poměrem 1:0 nad Bohemians díky gólu Tetteha z 83. minuty, tento gól byl však uznán až na základě intervence VAR. Asistent rozhodčího totiž v první moment signalizoval ofsajd, ve kterém měl být kapitán Letenských Bořek Dočkal. Sparta si tak nakonec z Vršovic přivezla všechny tři body a živí tak naděje na účast v evropských pohárech.

Pro klubový web Sparty se po zápase vyjadřoval sám kapitán Bořek Dočkal. „Celý poločas jsme drželi míč, ale vytvořili jsme si z toho jen dvě pološance, to je jednoznačně málo. Dá se říct, že za celý zápas jsme gólovou situaci neměli, tam si to Bohemka hlídala,“ nechal se slyšet Dočkal.

„Věděl jsem o Benjim, člověk si kontroluje svůj pohyb, zároveň kontroluje balon a celou situaci. Měl jsem už předtím dvě takové možnosti, kdy jsem to netrefil dobře, takže jsem se teď snažil ten míč za každou cenu dostat před branku. Navíc Benji si zakřičel, takže jsem věděl, že tam někde bude. Co se týče ofsajdu – těžko si to vybavuju. Určitě vím, že když jsem posílal míč, tak ke hvizdu nedošlo. Jestli se pak pískalo, když se míč kutálel do brány nebo až pak, to nevím. Hlavně jsem řešil, ať to zkontrolují, protože můj vnitřní pocit byl, že ofsajd nebyl. Na jistotu jsem to nevěděl, ale byl to můj pocit,“ dodal kapitán Sparty.

V tuto chvíli je v tabulce Fortuna ligy Sparta se čtyřiačtyřiceti body čtvrtá, přičemž na třetí Liberec ztrácí pouhé dva body. Výhrou na půdě Bohemians navázali svěřenci trenéra Kotala na výhry v Karviné a proti Teplicím. Ve středu se Sparta utká na Letné s Opavou a v posledním kole základní části ligy bude v půlce června zajíždět na Slovácko. 17. června pak Spartu čeká semifinále MOL Cupu proti Plzni.