Naši střelci neměli svůj den, mrzí Solskjaera. V létě předpovídá několik posil

Manchesteru United sice vyšel závěr Premier League a dostal se na třetí místo a i v Evropské lize to původně vypadalo, že by Red Devils mohli po třech letech tuto soutěž ovládnout, stopku jim však dala v semifinále španělská Sevilla, která vyškolila Rudé ďábly z produktivity a postoupila do finále.

United z posledních šestačtyřiceti střel zaznamenali pouze dva góly. A navíc z penalt. Produktivita Solskjaerova týmu je opravdu na bodu mrazu. V duelu se Sevillou sice skóre otevřel Bruno Fernandes na začátku právě z penalty, andaluzský klub ovšem po minele Manchesteru v defenzívě srovnal na 1:1 a poté deset minut před koncem rozhodl vítězným gólem na 2:1 Luuk de Jong.

Trefě de Jonga ale předcházelo několik neproměněných šancí Manchesteru United. A zejména v první desetiminutovce druhého poločasu neproměnili svěřenci trenéra Solskjaera trestuhodně několik obrovských šancí. Asi v každé statistice byl Manchester United v utkání lepší - kromě gólů. Sevillu ale několikrát podržel i brankář Bono, konkurent Tomáše Vaclíka.

"Měli jsme několik šancí. Máme v týmu skvělé střelce - Bruno Fernandes, Marcus Rashford, Anthony Martial, Mason Greenwood. Jenže včera jim to prostě nešlo, neměli svůj den," mrzelo Solskjaera. "Vypracovali jsme si hodně šancí, ale bohužel jsme je neproměnili," litoval norský kouč anglického klubu. "Musíme se zlepšovat. A to nejen v produktivitě," ukončil Solskjaer hodnocení semifinále Sevilla-Manchester United.

Na tiskové konferenci ale mluvil i o změnách v kádru svého týmu v letním přestupovém období. "Bude to divoké léto. Do začátku ligy zbývá jen pár týdnů. Momentálně vám neřeknu, koho a kdy přivedeme, jistě ale změny v našem týmu pocítíte už brzy. Jednáme s několika hráči, ale všechno vám oznámím, až bude onen přestup stoprocentně dotažený," nechal se slyšet Solskjaer, jehož tým dlouhodobě sleduje například Jadona Sancha z Borussie Dortmund.