Real rozstřílel Granadu, Xavi zvládl debut a Barcelona porazila v derby Espanyol. Tři body slaví i Atlético

Sobotní barcelonské derby, a hlavně debut Xaviho na lavičce domácích. To je hlavní událost čtrnáctého kola španělské La Ligy na kterou se upíraly oči a zájem většiny fandů. A Xavi svou premiéru na Camp Nou zvládl. Ve vyrovnaném katalánském derby jeho svěřenci totiž udolali Espanyol 1:0. Real Madrid zůstává po výhře nad Granadou v čele tabulky.

Zápas "totálně o ničem" na úvod dalšího kola španělské La Ligy odehráli Levante s Bilbaem, když se nakonec rozešli smírně a bez branek. Ani na vytvořené šance zápas nebyl nikterak bohatý, oba týmy za devadesát minut vystřelily na branku soupeře pouze dvakrát.

V bitvě Celty de Vigo a Villarrealu byli sice aktivnější domácí fotbalisté, ale první gól se podařilo vstřelit Villarrealu. Kýžené vyrovnání domácích přišloaž osmnáct minut před koncem utkání a Celta už nedokázala utkání otočit, takže se oba týmy rozcházejí z utkání po bodu.

V souboji Sevilly a Deportiva Alavés se hodté dostali do vedení již v páté minutě. Domácím se povedlo vyrovnat v osmatřicáté minutě, ale Deportivo strhlo ještě do přestávky vedení na svou stranu zásluhou gólu z penalty. Ve druhé půli se fotbalisté domácí Sevilly tlačili za vyrovnáním, což se jim také zaslouzěně v nastavení povedlo.

Vyhrocený zápas nabídl duel mezi Atléticem Madrid a Osasunou. První poločas tohoto klání skončil bez branek, ale ve druhém dějství již jasně dominovali domácí fotbalisté. Přesto to velmi dlouho vypadalo na remízu, o kterou přišla Osasuna až v 87. minutě brankou Felipeho. Důležitou roli pro Atlético sehrál i brankář Oblaka, který udržel velké množství střel hostí.

Xavi zvládl svou ostře sledovanou premiéru na lavičce Barcelony, která porazila v městském derby Espanyol 1:0. Aktivnější byla rozhodně domácí Barcelona, ale v koncovce v první půli postupně selhali Akhomach, Depay i Busquets. V závěru poločasu mohl naopak Espanyol poslat do vedení de Tomás, ale Piqué jeho pokus srazil nad břevno. Do vedení se tak celek z Camp Nou dostal až po přestávce, kdy se z penalty prosadil Holanďan Memphis Depay. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale trefili pouze dvakrát tyč.

Real po výhře nad Granadou zůstává stále v čele tabulky. První branku zápasu vstřelil Asensio, jenž si perfektně přiběhl na přihrávku a ranou k levé tyči nedal brankáři šanci. Poté zvýšil na rozdíl dvou branek Fernandez. Ve 34. minutě domácí snížili Suarezem, který se rozhodl pro střelu z velké vzdálenosti, a i díky kapce štěstí mohl slavit zápis do tabulky střelců. V 56. minutě si na povedenou přihrávku od Modriče naběhl Vinicius Junior, který se s ničím nepáral a z blízkosti napálil míč za záda brankáře. Na konečných 1:4 pro hosty upravil Mendy.