V Radovi se klepala malá dušička. Hřiště ve Varnsdorfu ale pochválil a Matějka už stíhá Wágnera se Suchanem

OBSAHUJE OHLASY

Dukla dokázala ovládnout i čtvrtý jarní duel, ve Varnsdorfu dokázala přetlačit tamní tým Miroslava Holeňáka 4:3 a díky třiceti získaným bodům se vrátila do hry o baráž do FORTUNA:LIGY.

Velký podíl na tom měl zejména autor úterního hattricku Lukáš Matějka, který překonal domácího brankáře Sirotníka ve 27., 37. a 78. minutě.

Pětadvacetiletý forvard, jenž dříve prošel také Plzní, Pardubicemi či Dynamem, dosáhl během patnácti pobytů v základní sestavě dejvického celku už na 11 branek a vrátil se do hry o střeleckou korunu.

Aktuálně ztrácí na vedoucí tandem Tomáš Wágner - Jan Suchan jednu trefu a protože v jarní části udeřil již čtyřikrát, na což potřeboval jen tři starty, formu mu nechybí.

Jeho střelecké maximum činí 16 branek z ročníku 2019/2020, kdy ve F:NL oblékal trikot Ústí nad Labem. A protože ještě zbývá do konce soutěže hned 10 kol, o osobní rekord se nepochybně pokusí.

Jak se líbil napínavý duel jeho šéfovi Petru Radovi? Podle velezkušeného odborníka z Julisky to byla fuška, což také na základě posledního duelu soupeře předpokládal již v předstihu...

"Jeli jsme sem s tím, že jsme hráli v sobotu proti Vyškovu a pauza mezi zápasy nebyla moc dlouhá. To se odrazilo také v zápase, když nemohl nastoupit Kozma. V pátek jsme viděli Varnsdorf v Příbrami, kde na neregulérním hřišti ubojovali tři body v závěru, kdy to strhli na svojí stranu. Po jejich vítězném gólu byla vidět ohromná radost a hned jsem si říkal, že náš zápas proti nim bude velmi těžký. Nabuzený mančaft, který se raduje po brance z šestadevadesáté minuty, není nic příjemného," uvedl na webu fkdukla.cz Rada.

První dějství podle něj zvládli hosté z Prahy dobře. "Byli jsme neustále v pohybu, ve velkém množství hráčů na polovině soupeře a šli jsme do kabin s tříbrankovým vedením, ale jak vidíte, ve fotbale ani výsledek 3:0 neznamená, že to je rozhodnutý zápas. Klukům jsem to o pauze říkal, že ani 3:0 není nic jasného, domácí pak svoji hru zjednodušili nakopávanými míči na Tanka a dostali se krásným gólem na 3:1 a od té doby se ve mě klepala malá dušička, protože domácím to nalilo krev do žil, ale pak přišla naše pasáž, kde jsme měli dvě dobré příležitosti, z čehož jednu jsme dokázali proměnit na 4:1. I po této brance jsem si říkal v duchu, že se to nesmí podcenit. Varnsdorf dále trefil tyčku, která nás zachránila a my jsme to pak prostřídali a šáhli jsme do té sestavy, což do určité míry hrálo roli u gólu na 4:2, když došlo k nedorozumění a v třiadevadesáté minutě jsme pak ještě dostali branku na 4:3, takže z tohoto pohledu, ještě že jsme ho obdrželi takto pozdě. Zvládli jsme zde velice těžké utkání," připomněl.

Zatímco v Drnovicích se tvrdě opřel do zázemí, Varnsdorf v tomto směru pochválil. "Byl jsem hodně překvapený terénem, protože musím říct, že jsme minule hráli v Drnovicích a s trávníkem ve Varnsdorfu se to nedá srovnat. Hřiště tady bylo výborně připravené. Myslím si, že to byl zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme byli lepší my a v druhém zase Varnsdorf. Byli jsme šťastnější. Samozřejmě bych byl zklamaný, kdybychom zde vstřelili čtyři branky a přesto nevyhráli, ale to se naštěstí nestalo. Teď už se musíme připravit na další důležité utkání, které nás bude čekat doma proti Příbrami," připomněl nejbližší program.

Slavia s Bohemians a v Boleslavi, Sparta s Dynamem a v Pardubicích, Plzeň-Jablonec, Liverpool-Arsenal, Barca-Real