Lídrem Leverkusen, HSV i Wolfsburg propadli

V Bundeslize zůstává vše při starém. Bayernu nevyšel další pokus o restartování a jenom remizoval s Leverkusenem. Podceňovaní outsideři si tentokrát vyšlápli na favority. Své o tom ví Hamburger i Wolfsburg. Brémskou kanonádu odnesl neškodný Freiburg.

Ostře sledovaný duel Bayern vs. Leverksuen neměl vítěze. Začátek nedělního šlágru se lépe vydařil Bavorům. Už v osmé minutě zafungovala spolupráce útočného dua, kdy Klose vybídl ke skórování Gomeze. Bayern se z vedení radoval jen necelých šest minut. Devátou branku v sezóně zaznamenal nejlepší střelec Bundesligy Stefan Kiessling. Po strhujícím začátku přišla klidová fáze. V ní působil dynamičtějším dojmem Leverkusen, který měl nejednu možnost k otočení výsledku.

Bavory držel ve hře jen pozorný Hans Jörg Butt. Někdejší brankář Leverkusenu vychytal sólo Kiesslinga i nebezpečnou ránu Krose. Hráči Bayernu si nevěděli rady. Allianz Arénou se už tradičně rozléhal pískot domácích nespokojenců. Až těsně před výměnou stran prověřil Adlerovy reflexy střílející Tymoščuk.

Druhý poločas nabízel většinou jen vleklou nudu. Leverkusen se evidentně spokojil s bodem. Bayern se snažil něco vymyslet, ale k výraznějším příležitostem to nevedlo. Přesto mohly zůstat tři body v Bavorsku. Centr Schweinsteigera usměrňoval na branku elegantní patičkou Gomez. René Adler se prezentoval exklusivním zákrokem.

Louis van Gaal po utkání znovu čelil nepříjemným otázkám. "Chtěli jsme tři body, abychom dotáhli špičku. Jenže jsem na to neměli. Chyběla nám sebedůvěru i lepší organizace hry. Po přestávce jsem měli nějaký tlak a mohli skórovat. Ale opakuje se to už týdny. Je prostě ostuda, že neumíme dát góly."

Nejúdernější ofenziva Německa znovu úřadovala. Brémy tentokrát uštědřily šestigólový příděl Freiburgu. Severoněmecký celek ve všech soutěžích neprohrál už osmnáct utkání v řadě. "Je to super vyhrát takovým rozdílem. Ale musíme postupovat zápas od zápasu. Ještě před Vánoci máme hodně těžký los," zdůrazňoval trenér Werderu Thomas Schaaf.

Stuttgart neuspěl ani proti poslední Herthě. Berlíňané dokonce dlouho drželi nečekané vedení. Ramosův gól utnul 490 minut dlouhou sérii bez vstřelené branky. Švábové se dočkali vyrovnání až v 82. minutě zásluhou Zdravka Kuzmanoviče. Z opěvovaného hrdiny se o pár okamžiků později stal sabotér. Kuzamnovič po druhé žluté kartě musel ze hřiště a zmařil snahy VfB o vítězství. "Druhá karta byla přísná, hráč Herthy to přifilmoval. Hodně jsme toužili po vítězství. Takové týmy prostě musíme porážet!"

Jedno z překvapení kola má na svědomí Bochum. Hamburger dominoval a vytvořil si mnoho šancí. Jenže absence hvězdných útočníků Petriče s Guererem byla znát. Když už se hráči HSV radovali z gólu, nebyl uznán pro sporný faul na brankáře. Jak to tak občas v kopané bývá, udeřilo na druhé straně. Střídající Denis Grote zařídil VfL nečekané vítězství.

Doma propadl i úřadující šampión. Wolfsburg po divoké druhé půli podlehl Norimberku 2:3. Vlci dokázali dvakrát dorovnat náskok protivníka. Až na trefu Peera Klugeho z nastavení nenašli odpověď. Armin Veh byl rozčarován. "Nehráli jsme dobře. Hráče jsem důsledně varoval, abychom byli v obraně důsledně. Musím také zdůraznit, že kvůli reprezentační přestávce jsem prakticky nemohli trénovat."