Reakce fandů Baníku se bojím, asi si něco vyslechnu, tuší Holzer, který odmítl Peltův Jablonec

Dvaadvacetiletý univerzál se zkušenostmi ze Zlína Daniel Holzer se již brzy vrátí ze Sparty do Baníku Ostrava, který opustil před dvěma lety.

Reakce fandů Baníku se bojím, asi si něco vyslechnu, tuší Holzer, který odmítl Peltův Jablonec

"Byl bych rád, kdyby to klaplo. Mám i jiné nabídky, ale Ostrava je naprostá priorita," uvedl defenzivně laděný mladík, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Proč právě Baník, jehož příznivci mu stále neodpustili odchod na pražskou Letnou? "Když jsem se dozvěděl, že Sparta se mnou nepočítá a mám si hledat klub, hned mě napadlo, že by bylo fajn se vrátit do Baníku. Byl jsem tam odmalička, je to můj domov, klub mám v srdci. Reakce fandů Baníku se samozřejmě bojím. Na jednu stranu lidem rozumím, protože šlo o Spartu. Na druhou stranu mě to trošku mrzí, protože si nemyslím, že bych z Baníku odcházel za stejných okolností jako třeba dříve Mirek Matušovič, který ty emoce ještě rozbouřil nějakými vyjádřeními. Chtěl jsem akorát udělat kariérní krok o stupínek výš. Je mi jasné, že minimálně ze začátku bych si asi něco vyslechl. Počítám s tím a rozuměl bych tomu. Pak by to ale stejně všechno bylo o mých výkonech. Pokud bych hrál dobře a Baníku se dařilo, věřím, že by mě fanoušci zase přijali za svého," vysvětlil v Deníku Sport budoucí spoluhráč Filla, Hrubého, Procházky, Stronatiho či Diopa.

Hráč, který má dobrý vztah s majitelem Václavem Brabcem, si přitom mohl vybrat klidnější angažmá, protože ho lanařil ambiciózní Jablonec na čele s Miroslavem Peltou. "Je pravda, že se do toho pan Pelta v poslední době hodně vložil, jednání z jeho strany byla velmi intenzivní. Ale já jsem mu od začátku na rovinu poděkoval a řekl, že základní skupina Evropské ligy je sice velké lákadlo, ale rád bych si ji jednou zahrál v ostravském dresu. On řekl, že by bylo dobře, kdyby tak charakterních hráčů bylo v lize víc. To mě potěšilo," pochlubil se Holzer, jehož slova vyšla na serveru isport.blesk.cz.

Klub by navíc - narozdíl od minulého ročníku - nemusel hrát v ligových bojích žádné druhé housle. "Věřím, že je správný čas na to, aby se Baník vrátil nahoru. V kádru je třeba i Milan Baroš, Patrizio Stronati, Robert Hrubý a další. Všechno opravdová kvalita," uzavřel ve Sportu ostravský odchovanec, jehož příchod by se měl uzavřít v první polovině nově započatého pracovního týdne.