Týden ve F:NL - Video penalty v Prostějově, tři ofsajdy Škody, oblečení Jakuba Petra a na Žižkov gratis

Máme za sebou další druholigový týden, ketrý přinesl několik zajimavostí. Připravili jsme pro vás soupis novinek a událostí posledních dní ve všech šestnácti týmech druhé nejvyšší soutěže, ohlasy 18. kola a také to, co nás čeká o blížícím se víkendu.

Týden ve F:NL - Video penalty v Prostějově, tři ofsajdy Škody, oblečení Jakuba Petra a na Žižkov gratis

Blíží se víkend plný důležitých soubojů ve F:NL. Šlágrem kola je nepochybně souboj dvou velkých aspirantů na postup - Budějovic a Brna. Jihočeši by však rádi doma potvrdili dobrý vstup do jara a upevnili náskok na čele. "Byli bychom moc rádi, když by fanoušci dorazili v neděli v co největším počtu. Blíží se reprezentační pauza a pokud bychom získali v úvodních třech kolech devět bodů, bylo by to skvělé. Zápas se Zbrojovkou ale nebude vůbec lehký a podporu fanoušků bychom samozřejmě uvítali," burcuje vlastní fanoušky na webu klubu Jiří Kladrubský. Soupeř však přijede posilněn vydřenými body v Chrudimi a drtivou výhrou se Žižkovem. A střelecký apetit bude mít mimo jiné také Michal Škoda, který se proti Viktorce prosadil hned několikrát, ale třikrát byl máván ofsajd. "Jsem rád, že mi to tam nakonec padlo. A nevěřím tomu, že to byl třikrát ofsajd (úsměv). Už jsem si říkal, že to není možné a že se snad proti mně všichni spikli," dodal na fcbrno.cz jinak spokojený střelec. Zbrojovka tak své konkurenty pomalu dohání. "Soupeře sleduju, co se herní stránky týče, ale že by mě těšily jejich ztráty, to nemůžu říct. Dívám se hlavně na naše zápasy a potěšený jsem tím pádem z našeho dnešního výkonu," vysvětlil pop zápase trenér Šustr.

Body ztratila remízou 1:1 v Táborsku právě Jihlava, kterou čeká Sokolov. Pozitivní slova do kabiny poslal sám ředitel Staněk: "Kluci hráli naplno, bojovali, ale chce to ještě větší kvalitu v poslední třetině hřiště a větší touhu po gólech. V sobotu před reprezentační pauzou zkrátka vyhrajeme a volno si tak užijeme v klidu." Vysočina se naladila také charitativní akcí Fashion Market, která se koná v sobotu a hráči do ní darovali své oblečení nebo v případě gólmana Veselého rukavice, ty brankářské pochopitelně. Prázdné skříně teď má doma Jakub Petr, který údajně přinesl dvě plné tašky oblečení. Baník se v zápase bude muset obejít bez vyloučeného Mejdra, a tak zase bude hledat nové složení obrany.

SOUHRN F:NL: HRADEC I JIHLAVA ZTRATILI, BUDĚJOVICE ZACHRÁNILA PŘÍSNÁ PENALTA A ŽIŽKOV DOSTAL KANÁRA

Zaváhání z Vítkovic bude chtít odčinit Hradec Králové, jemuž se postaví Prostějov. Votroci si týden zpestřili alespoň prodlužováním smluv, svou budoucnost ztvrdili Ottmar, Vízek a Finěk. Čeká je však soupeř, který je již hladový po bodech. "Pokud nám zrovna rozhodčí nepomohli, tak s tím člověk nic neudělá. Ale beru to tak, že jsme si dnes dokázali, že můžeme hrát vyrovnanou partii s kýmkoli v této soutěži. Podle mě je jen otázkou času, kdy začneme sbírat body," vidí na stránkách klubu světlou budoucnost Michal Zapletal. Podobně smýšlí také posila, brankář Le Giang "Tenhle tým má rozhodně na víc, než jak vypadá postavení v tabulce. Věřím, že to na hřišti začneme potvrzovat. Osobně se chci připravit na léto, protože bych se chtěl vrátit zpět do první ligy." Ve spojení s talentovaným gólmanem se mluví zejména o Bohemians 1905. Jeho tým se ale v těžkém utkání nebude moci spoléhat na služby Suse a Koudelky, které stihl disciplinární trest.

Důležitý zápas před sebou má Táborsko, které nabuzené úspěchem s Jihlavou jede do Vlašimi, ta ještě během úvodních zápasů nevstřelila ani branku. "Věřím, že již v dalším kole protrhneme střelecké trápení a ukončíme půst, který trvá již čtyři zápasy a zápas proti Táborsku zvládneme i bodově," věří na klubovém webu trenér Brabec. Táborsko se bude muset obejít bez Frýdka a Matonda, oba pykají za čtyři žluté karty. Problémy se skládáním obrané čtveřice čekají také trenéry Vítkovic, těm ze stabilní čtveřice vypadl kapitán Mikula, který ještě v sezóně nechyběl ani minutu. Normálně by to při utkání s Varsndorfem nemuselo tolik vadit, ale Severočeši se v Sokolově rozstříleli a ukázali i svou útočnou sílu.

STARTUJE NÁM JARNÍ ČÁST F:NL! JAK SE NA NI TÝMY PŘIPRAVILY, KDO MÍŘÍ ZA POSTUPEM A KDO SE NAOPAK BUDE SNAŽIT UDRŽET?

O šlágru kola jsme již mluvili, ale čeká nás také derby mezi Chrudimí a Pardubicemi. A nutno říct, že pro domácí je to velmi důležité utkání, protože vinou osmi inkasovaných branek během dvou úvodních kol, se propadli na patnáctou příčku. Jenže Pardubice nejsou žádná ořezávátka, když smetly Třinec 4:0 a drží krok s nejlepšími celky soutěže. Podzimní utkání skončilo 2:2. Vzhledem k postavení obou celků v tabulce FORTUNA:NÁRONÍ LIGY půjde o důležité záchranářské body rovněž v zápase Třince se Znojmem. Domácí stejně jako na podzim zažívají velmi špatný vstup do sezóny, v Pardubicích nejen že nedali gól, ale ani nevystřelili na bránu. "Řekli jsme si k tomu dost, ale to zůstane v kabině," okomentoval pro oficiální web špatnou situaci Slezanů Lukáš Buchvaldek. Naopak Znojmo pokračuje v divokých výsledcích, naposled to odskákala šesti brankami Chrudim.

Svou pravou tvář se pokusí ukázat také Viktoria Žižkov, která chce na ostudu v Brně rychle zapomenout. Na fkvz.cz se tak objevilo následující hlášení: "Hráči FK Viktorie Žižkov se omlouvají všem svým fanouškům za velmi špatný výkon v minulém zápase na půdě Zbrojovky Brno. Všem těm, kteří absolvovali výjezd do moravské metropole, zaplatí navíc vstupenku na další zápas s Ústím nad Labem včetně zajímavého občerstvení. Celý tým věří, že si co nejdříve napraví reputaci." Pěkné gesto, které by mělo pomoci v neděli dopoledne zaplnit stadion a přinést kýžené tři body v cestě za záchranou příslušnosti ve druhé nejvyšší soutěži. Proti bude Ústí n. Labem.

Zajímavé informace přineslo také zasedání komise rozhodčích. Ta shledala, že během uplynulého kola došlo ke dvěma pochybením. V duelu Vítkovic s Hradcem Králové se měla v 61. minutě kopat penalta, leč Hradec ji kopal hned po následném rohu a neproměnil, tudíž tento moment pravděpodobně výsledek zas tolik neovlivnil. Naopak Znojmo kopat penaltu nemělo, ale i tady se jednalo o gól na 5:0, který už příliš neřešil.

Největší emoce minulý týden přinesla penalta v Prostějově, jež dopomohla ke třem bodům Českým Budějovicím. Na inkriminovaný moment se můžete níže podívat a udělat si sami obrázek, zdali ji sudí Lerch pískl oprávněně.