Zbrojovce to na Letné nejde, Jablonec zkusí zvítězit čtyřikrát v řadě, nejhorší defenzivu ligy prověří Hradec

PREVIEW

Po první mezinárodní pauze roku 2023 je zpět FORTUNA:LIGA, jejíž pětadvacáté kolo vypukne v sobotu ve čtyři odpoledne a skončí v neděli těsně před devátou večerní. Třetí Plzeň i vedoucí Slavia půjdou do akce hned první dubnový den, druhá Sparta si bude chtít šňůru výher prodloužit o čtyřiadvacet hodin později proti brněnskému nováčkovi, jehož trikot obléká i její přestupový cíl pro léto Michal Ševčík.

Baník Ostrava - Slovan Liberec

Ukončit čekání na vítězství budou chtít v sobotu odpoledne Baník Ostrava a Slovan Liberec. Oba týmy se místo útoku na nejlepší šestku nachází ve skupině o udržení, Slezané ztrácí na soupeře dva body.

Ostrava naposledy prohrála 1:2 v Českých Budějovicích a z minulých šesti ligových utkání zaznamenala jediný bod, proto není překvapením, že se propadla hluboko do druhé poloviny tabulky. Svěřenci trenéra Pavla Hapala třikrát za sebou vyšli naprázdno v domácím prostředí – vždy tam dotahovali již v poločase – ve Vítkovicích si připsali na konto jenom 41,67 % (15) z možných 36 bodů.

Liberec před reprezentační přestávkou vybojoval cenný bod za remízu 2:2 se Slavií, přesto natáhl sérii bez výhry na sedm soutěžních zápasů (0-2-5 – včetně prodloužení a penalt), což mělo za následek propad do skupiny o udržení. Severočeské mužstvo venku v lize prohrálo šest z předchozích sedmi střetnutí (1-0-6), navzdory tomu ale na hřištích soupeřů získalo pouze o bod méně (13) než doma (14).

Baník opanoval tři z posledních deseti vzájemných ligových zápasů a ve čtyřech z nich si s Libercem body rozdělil. Slovan má z předešlých pěti návštěv v Ostravě vyrovnanou bilanci (2-1-2) – čtyři z uvedených pěti duelů ve Vítkovicích přinesly rozdíl přesně jedné branky.

Koho sledovat: Ladislav Almási skóroval ve dvou z posledních tří vzájemných utkání mezi elitou a s pěti přesnými zásahy se dělí o pozici nejlepšího střelce Baníku v sezoně, na jaře však bilanci nevylepšil. Victor Olatunji v nastaveném čase zajistil Liberci bod se Slavií a oba góly ve svém současném působišti vsítil v závěrečných pěti minutách jednoho z poločasů.

Zajímavosti: Sedm z uplynulých deseti vzájemných zápasů v lize nabídlo celkem méně než 2,5 branky. Ostrava v pěti z předchozích šesti kol alespoň jednou inkasovala v obou poločasech a to samé platí pro Liberec v minulých pěti duelech nejvyšší soutěže.

Zima mi nevadí, hřeje mě fotbal. Liberec mě chtěl už v létě, prozradil Nigerijec Olatunji

Baník sáhl k zajímavému kroku. Před domácím střetem s Libercem odvezl Hapal celý kádr na tři dny do Polska...