Krajánci: Barák byl premiérově v základu, Čermák předčil Šindeláře, Gabriel potopil Ružomberok

Trvalo to, ale Václav Černý (26) si v Německu otevřel gólový účet, během pěti dnů skóroval v domácím poháru i v Bundeslize. Václav Hladký (32) se s Ipswichem vyhřívá na druhém místě Championship a těší se přízni fanoušků, kteří jej podruhé v řadě zvolili nejlepším hráčem měsíce. O úroveň výš, tedy v Premier League, si Vladimír Coufal (31) připsal jubilejní 100. zápas. Michal Sadílek (24) byl v Nizozemsku po téměř dvou letech vyloučen. Jak se vedlo dalším legionářům?

Itálie

Jakub Jankto v součtu s pohárovým utkáním v Udine nastoupil v základní sestavě Cagliari potřetí v řadě. Potěšující pro něj může být skutečnost, že celek ze Sardinie všechna tři utkání vyhrál a po strašidelném vstupu do sezony se začíná zvedat. Naposledy si v neděli doma poradil s Janovem 2:1 a poprvé v sezoně opustil zónu sestupu. Český křídelník strávil na hřišti 77 minut a nedlouho před vystřídáním vyslal od postranní čáry nebezpečný centr, který však brankou neskončil. Livesport ohodnotil Janktův výkon známkou 6.5

Zkraje sezony toho i vinou nemoci příliš neodehrál, v posledních týdnech se však minutáž Antonína Baráka začíná zvyšovat. Rodák z Příbrami zasáhl do tří soutěžních zápasů Fiorentiny za sebou, přičemž v nedělním domácím utkání s Juventusem figuroval vůbec poprvé v aktuálním ligovém ročníku v základní sestavě. Ve 13. minutě střílel zdálky vysoko nad, krátce poté vyslal chytrým dloubáčkem do šance Lucase Beltrana, který ale v dobré pozici neuspěl. Fialky prohrály 0:1, Barák pobyl na trávníku 58 minut a od Livesportu obdržel známku 6.6

Nehráli: Lukáš Vorlický, Atalanta, Daniel Samek, Lecce

Pozn.: Turín FC s Davidem Zimou čeká dohrávka se Sassuolem v pondělí.

Nizozemsko

Michal Sadílek obdržel v 66. minutě utkání v Utrechtu druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch, bylo to jeho první vyloučení v Eredivisie od prosince 2021. Oslabené Twente v utkání 11. kola Eredivisie pouze remizovalo 1:1, potřetí v sezoně ztratilo body, nenavázalo na cenný skalp Feyenoordu z přechozího víkendu a zároveň promrhalo příležitost posunout se na druhou příčku tabulky před AZ Alkmaar. Reprezentační záložník obdržel za nedělní výkon známku 5.6, nejnižší v aktuálním ročníku.

Nehrál: Ondřej LingrFeyenoord