Krajánci: Barák byl premiérově v základu, Čermák předčil Šindeláře, Gabriel potopil Ružomberok

Trvalo to, ale Václav Černý (26) si v Německu otevřel gólový účet, během pěti dnů skóroval v domácím poháru i v Bundeslize. Václav Hladký (32) se s Ipswichem vyhřívá na druhém místě Championship a těší se přízni fanoušků, kteří jej podruhé v řadě zvolili nejlepším hráčem měsíce. O úroveň výš, tedy v Premier League, si Vladimír Coufal (31) připsal jubilejní 100. zápas. Michal Sadílek (24) byl v Nizozemsku po téměř dvou letech vyloučen. Jak se vedlo dalším legionářům?

Výběr z dalších soutěží

Václav Hladký je stabilní jedničkou Ipswiche, který po třetině Championship může pomýšlet na postup do Premier League. Ještě než bývalý brankář Zbrojovky či Liberce v sobotu pomohl výkonem ohodnoceným známkou 6.8 k remíze 2:2 v Birminghamu, jej fanoušci jednoho z nejstarších anglických klubů opětovně vyhlásili nejlepším hráčem měsíce.

Aleš Čermák se po více než měsíci prosadil v Niké lize. Někdejší záložník Plzně v 85. minutě zápasu v Košicích přihrál na třetí gól Dunajské Stredy, která vyhrála 3:0. Čermák odehrál celé utkání a dostal známku 7.8, na straně poražených absolvoval s kapitánskou páskou plnou minutáž obránce Martin Šindelář, jenž byl ohodnocen známkou 6.2.

Šimon Gabriel se po letním podpisu v Ružomberku poprvé na Slovensku gólově prosadil. V utkání ve Skalici to byla trefa rozhodující, avšak smolná, jelikož český stoper mířil ve 21. minutě do vlastní sítě. Hosté po porážce 0:1 zůstali na devátém místě tabulky, syn bývalého reprezentanta a bratr obránce Midtjyllandu Adama obdržel hodnocení 6.1.

Pozn.: V Portugalsku Češi nehráli.